Poslední aktualizace průvodce: právě probíhá

7 nejlepších jídel, které musíte v Římě vyzkoušet

Když přijedete do Říma, okouzlí vás nejen jeho historické památky a nádherná architektura, ale také jeho gastronomie. Římská kuchyně je plná chutí a tradic, které musíte zažít. Tady je 7 nejlepších místních jídel, které byste měli v Římě rozhodně vyzkoušet.

1. Pasta Carbonara

Pasta Carbonara je jedním z nejznámějších římských jídel a pokud jste v Římě, rozhodně byste si ji neměli nechat ujít. Tento pokrm je připravován s guanciale (italskou slaninou), vejci, sýrem pecorino a čerstvě mletým pepřem. Výsledek je krémová, bohatá omáčka, která se perfektně snoubí s al dente těstovinami.

7 nejlepších jídel, které musíte v Římě vyzkoušet - Pasta Carbonara
Pasta Carbonara

2. Saltimbocca alla Romana

Saltimbocca alla Romana je další z klasických římských pokrmů. Tento pokrm se skládá z tenkých plátků telecího masa, které jsou pokryty plátky šunky a lístky šalvěje. Vše je pak pečené v bílém víně. Saltimbocca znamená v překladu „skoč do úst“, což vám dá představu o tom, jak je tento pokrm lahodný.

Saltimbocca alla Romana
Saltimbocca alla Romana

3. Supplì

Supplì jsou typické římské rýžové kuličky, které jsou obalené ve strouhance a pak smažené dozlatova. Uvnitř najdete tajné překvapení – roztavený sýr mozzarella. Supplì jsou ideální jako předkrm nebo jako rychlé občerstvení během prohlídky města.

Supplì
Supplì

4. Cacio e Pepe

Jedním z nejjednodušších, ale zároveň nejchutnějších jídel, které si můžete v Římě vychutnat, je pasta cacio e pepe. Tento pokrm se skládá pouze ze tří ingrediencí – těstovin, sýra pecorino a čerstvě mletého černého pepře. Ačkoli je recept jednoduchý, výsledek je bohatý a plný chuti.

Cacio e Pepe
Cacio e Pepe

5. Pizza alla Romana

Římská pizza se liší od neapolské tím, že má tenčí a křupavější těsto. Pizza alla Romana se obvykle podává s jednoduchými, ale chutnými ingrediencemi, jako jsou rajčata, mozzarella, olivový olej a bazalka.

Pizza alla Romana
Pizza alla Romana

6. Carciofi alla Romana

Řím je známý svými artičoky a jedním z nejlepších způsobů, jak je vyzkoušet, je v pokrmu carciofi alla Romana. Artičoky jsou připraveny s petrželkou, mátou, česnekem a olivovým olejem a pak se pomalu vaří, dokud nejsou měkké a plné chuti.

Carciofi alla Romana
Carciofi alla Romana

7. Tiramisu

A konečně, žádná cesta do Říma by nebyla úplná bez vyzkoušení tiramisu. Tiramisu je dezert složený z vrstev piškotů namočených v kávě a smetanového krému s mascarpone, posypaný hořkým kakaaovým práškem.

Tiramisu
Tiramisu

Nyní už víte, které místní pokrmy byste si rozhodně neměli nechat ujít při návštěvě Říma. Ale nezapomeňte, že Řím je plný dalších gastronomických pokladů, které čekají na své objevení. A aby vám nic neuniklo, využijte našeho Průvodce po Římě. Díky němu si užijete Řím naplno, ať už jde o památky, kulturu nebo gastronomii. Dobrou chuť a šťastnou cestu!

Kompletní online průvodce po Římě

Plánujete cestu do Říma a zajímá vás více informací?

Pak pro vás může být užitečný kompletní online průvodce, který vám pomůže v plánování bezstarostného výletu do Říma. Najdete v něm přehledné informace k dopravě, zajímavým místům, památkách, restauracím, vstupům, atd.

Více zážitků, žádné starosti a moje osobní podpora k vašim dotazům. Podívejte se na průvodce po Římě, který má stovky recenzí a hodnocení 4.9 z 5.

Komentáře