Poslední aktualizace průvodce: právě probíhá

Zábavné aktivity pro děti v Římě

Řím je město s bohatou historií a kulturou, které nabízí mnoho možností pro rodinný výlet. Někdy ale může být výzvou najít aktivity, které budou bavit nejen dospělé, ale i děti. Tento článek představuje několik tipů na zábavné aktivity, které si vaše děti v Římě zamilují.

1. Navštivte Bioparco di Roma

Bioparco di Roma je jedním z nejstarších zoologických parků v Evropě. Nachází se v srdci Villa Borghese a nabízí domov pro více než 200 druhů zvířat. Tady se děti mohou seznámit se zvířaty ze všech koutů světa, od vzácných tygrů až po roztomilé tučňáky. Bioparco také nabízí různé vzdělávací programy a aktivity, jako je krmení žiraf nebo pozorování lemurů, což dětem umožní učit se o životním prostředí a ochraně zvířat.

Zábavné aktivity pro děti v Římě - Bioparco di Roma
Bioparco di Roma

2. Prozkoumejte Explora – Dětské muzeum

Explora je dětské muzeum, které nabízí interaktivní výstavy na různá témata, od vědy a technologie po umění a kulturu. Zde si mohou děti zahrát roli malého zahradníka, lékaře nebo obchodníka v mini městě. Každá výstava je navržena tak, aby stimulovala dětskou zvídavost a kreativitu, zatímco se hravě učí.

Explora
Explora

3. Projděte se po Via dei Fori Imperiali

Via dei Fori Imperiali je široká třída lemovaná antickými památkami. Děti budou ohromeny pohledem na Koloseum a další historické památky. Procházka touto ulicí je jako cesta do minulosti, která umožňuje dětem dozvědět se více o římské historii a architektuře. A aby to bylo pro děti ještě zábavnější, nezapomeňte na zmrzlinu v jedné z místních zmrzlináren!

Via dei Fori Imperiali
Via dei Fori Imperiali

4. Vydejte se na piknik do Villa Borghese

Villa Borghese je jedním z největších parků v Římě a skvělé místo pro piknik. Můžete si tu půjčit loď a prozkoumat malé jezírko, nebo navštívit místní muzea a galerie. Děti mohou také navštívit malou zoo (viz tip č. 1) nebo si jen volně pobíhat a hrát si ve stínu stromů po celém parku.

Villa Borghese
Villa Borghese

5. Objevte magii v Cinecittà

Cinecittà je filmové studio, které bylo domovem pro mnoho známých filmů a televizních seriálů. Nabízí prohlídky, během kterých můžete vidět filmové kulisy, kostýmy a rekvizity. Děti budou ohromeny tím, jak se točí filmy, a budou mít možnost vidět, jak se vytváří jejich oblíbené scény.

Cinecittà
Cinecittà

6. Navštivte planetárium a astronomické muzeum

Planetarium a astronomické muzeum jsou místem, kde se děti mohou učit o hvězdách, planetách a vesmíru. Prohlídky jsou interaktivní a zábavné, což je ideální pro mladé vědce. Zde mohou sledovat filmy na velké kopuli planetária a zúčastnit se různých workshopů a demonstrací.

Planetárium a astronomické muzeum
Planetárium a astronomické muzeum

7. Zajděte na gelato

Řím je proslulý svou kvalitní zmrzlinou, známou jako gelato. Ve městě najdete mnoho skvělých zmrzlináren (např. tuto), kde si můžete vybrat z široké škály chutí, od tradičních, jako je vanilka a čokoláda, po více exotické, jako je ricotta s hruškou. Navštívit zmrzlinárnu a ochutnat skutečné italské gelato je zážitek, který si děti určitě zamilují.

Gelato
Gelato

Řím je město, které nabízí nespočet možností pro rodiny s dětmi. S naším Průvodcem po Římě si užijete svůj pobyt naplno, ať už jde o památky, kulturu nebo zábavu. Přejeme spoustu zábavy a šťastnou cestu!

Komentáře